internet, lublin, stałe łącze, transmisja danych, hosting, webmastering, domeny, email, konto, konta, www
LubMAN Logo
Zaloguj się do strefy klienta
Identyfikator
Hasło
Zarejestruj siępomoc

LubMAN UMCS Sp. z o.o. oferuje dostęp do Lubelskiej Miejskiej Sieci Komputerowej za pośrednictwem łączy stałych, zarówno w nowoczesnych technologiach światłowodowej i radiowej, jak i tradycyjnej, z wykorzystaniem łączy miedzianych, dzierżawionych od operatorów telekomunikacyjnych.

W przypadku technologii światłowodowej dostępne są następujące standardy transmisji na łączach:

  • ATM 155 Mb/s (STM-1)
  • Fast Ethernet 100 Mb/s (IEEE 802.3u 100Base-FX/100Base-TX)
  • Ethernet 10 Mb/s (IEEE 802.3 10Base-FL/10Base-T)

Łącza radiowe wykorzystują standard transmisji IEEE 802.11b 2,4 GHz.

Dla łączy światłowodowych dostępny jest styk jedno- i wielomodowy (gradientowy), który po zastosowaniu odpowiednich konwerterów pozwala na proste dostosowanie do tradycyjnych mediów sieci lokalnych (złącze RJ-45, BNC lub AUI). Ponadto stosowane są standardowe interfejsy zgodne z zaleceniem ITU/T, umożliwiające budowę traktów cyfrowych.

Przy wykorzystaniu miedzianych par kablowych, dzierżawionych od innych operatorów telekomunikacyjnych, realizowany jest dostęp w następujących technologiach:

  • ADSL 7/3 Mb/s
  • SDSL 2,3 Mb/s
  • HDSL 2 Mb/s
  • asynchronicznej, od 28,8 Kb/s do 144 Kb/s
Dla łączy ADSL oraz SDSL urządzenie końcowe abonenta może pełnić rolę mostu lub rutera, oferując tym samym styk IEEE 802.3 10Base-T (złącze RJ-45) dostosowany bezpośrednio do standardu Ethernet 10 Mb/s sieci lokalnej. Łącza HDSL oraz asynchroniczne zakończone są stykiem V.35 lub RS-232, co wymaga od użytkownika zastosowania odpowiedniego rutera lub pełniącego jego rolę komputera z interfejsem szeregowym.
Aktualne promocje
Promocja na hosting

Zamów u nas domenę regionalną, a pakiet hostingowy otrzymasz bezpłatnie albo za pół ceny. Zapoznaj się z Regulaminem promocji.

Promocja superszybki Internet 10Mb+

promocja_czerwiec_pion.gif

Promocja ograniczona terytorialnie